PJKlle seuratukea opetus- ja kulttuuriministeriöltä
15.5.2019 10:24 Uutiset / Jaoston pääsivusto

PJKlle toimitilat, toiminnanjohtaja ja seuratukea

PJKssa on vuoden 2019 aikana aktivoidutta kehittämään seuran toimintaa monipuolisestl. Kevään aikana seuran toiminnan kannalta on tapahtunut monia isoja asioita. PJKlle on myönnetty 29.4. opetus- ja kulttuuriministeriön seurakehitystukea 15 000€ vuodelle 2019. Aiemmin kevään aikana on avattu seuralle omat uudet toimitilat Kreetankuja 4:ssä. Eräänä merkittävänä seurankehittämistoimena on ollut ensimmäisen työntekijän palkkaaminen. PJKn toiminnanjohtajana aloittanut 6.5. Jussi Jokilampi. Jussilla on vankka yrittäjätausta ja vuosien kokemus jalkapallosta sekä seuratoiminnasta. Jussiin tulette törmäämään jatkossa usein kentän laidalla tutustumassa joukkueisiin ja teihin kaikkiin PJKlaisiin. Seuran kehittäminen jatkuu aktiivisena mm. valmennuslinjauksen ja pelaajapolun kirkastamisella. Seuran tavoitteena on pyrkiä tarjoamaan entistä laadukkaampia harrastusmahdollisuuksia jalkapallon ja futsalin parissa.


   
Lisää uutisia
Pirkkalan Jalkapalloklubi
«  Joulukuu   »
Kategoriat